Jak w odpowiedni sposób wykorzystać przestrzeń w naszych magazynach

2019-09-01
Jak w odpowiedni sposób wykorzystać przestrzeń w naszych magazynach

Na całym świecie buduje się coraz więcej magazynów, w których przechowuje się różnego rodzaju produkty i towary. Jak łatwo się domyśleć, im większy magazyn, tym większe mamy koszty związane z jego wybudowaniem jak i koszty codziennego utrzymania. W związku z tym, każda firma który takowy magazyn wykorzystuje, stara się robić wszystko, aby na danej powierzchni znalazło się jak najwięcej towarów. W związku z tym, coraz bardziej popularne stają się regały wysokiego składowania, pozwalające na umieszczeniu produktów nawet na wysokości powyżej 10 metrów.

Jak łatwo się domyśleć, korzystanie z takich regałów, wymaga odpowiednich procesów technologicznych. Przede wszystkim, takie regały należy w odpowiedni sposób zamontować. Coraz częściej, montuje się je już w czasie wykonywania konstrukcji stalowej budynku. Po pierwsze zmniejsza to koszty inwestycji, a po drugie zwiększa bezpieczeństwo pracy. Ponadto, montując w hali regały wysokiego składowania, musimy zaplanować wystarczająco dużo miejsca dla wózków widłowych, które będą podnosiły towar na półki. Musimy pamiętać, że takie wózki z wysokim wysięgnikiem, są nieco większe od normalnych „widlaków”, więc i szerokość pomiędzy półkami musi być odpowiednio większa. Musimy zawsze pamiętać, że najważniejsze dla nas powinno być bezpieczeństwo ludzi, którzy w takim magazynie z wysokimi regałami będą pracować.

Na pewno regały wysokiego składowania będą coraz częściej pojawiały się w nowoczesnych magazynach. Albowiem nikt nie lubi tracić wolnych przestrzeni, a takowe wysokie półki sprawiają, że możemy magazynować nasz towar od podłogi, aż po sam sufit magazynu.