Manicure japoński - pielęgnacja dłoni i paznokci

2019-09-22
Manicure japoński - pielęgnacja dłoni i paznokci

Dłonie i paznokcie są bardzo ważnym elementem urody, więc powinny być piękne i dokładnie wypielęgnowane. Miękka, aksamitna skóra dłoni a także kształtne, zdrowe paznokcie są ozdobą każdej osoby. Zdrowe paznokcie powinny być elastyczne, gładkie i lśniące.

Śliczne, naturalne paznokcie o niepowtarzalnym połysku różowej perły. Manikiur japoński wzmacnia naturalną płytkę paznokcia, dodaje śliczny blask, uszczelnia płytkę paznokcia, zasila w substraty naturalne. W skład preparatów wchodzą: witaminy A + E, keratyna, pyłek pszczeli i krzemionka z morza japońskiego. 400 lat temu japońskie arystokratki odnalazły zagadkę manicure, który zapewniał ich paznokciom lekki blask rzadko spotykanej różowej perły.
 
Manikiur japoński polecany jest szczególnie na paznokcie łamliwe słabe, kruche, porowkowane i rozdwajające się. Zabieg polega na wmasowaniu odżywczej pasty w płytkę paznokcia. Potem nałożoną pastę zabezpieczamy wcierając puder, który skutkuje zatrzymanie elementów zawartych w paście przed spłukaniem z płytki paznokcia. Dodatkowym efektem tego zabiegu jest wysoki naturalny blask, który utrzymuje się na płytce paznokcia ok. 2 tygodni.
 
Po wykonaniu zabiegu nie jest wskazane malowanie paznokci przez 4-5 dni, gdyż przyczepność lakieru do płytki paznokcia w tym okresie jest nadzwyczaj ograniczona.

Manikiur japoński wskazany jest razem z manicure biologicznym, co odkryje w pełni naturalne piękno paznokci. Zabieg trwa ok. 30 minut i należy go powtarzać co 2-3 tygodnie w celu uzupełnienia dobroczynnych składników.

Uwaga! Zabiegu nie powinno się stosować świeżo po zdjęciu tipsów.